Antidekubitní program

 • U pacientů, kteří jsou zcela imobilní nebo jsou celodenně odkázání na pobyt na lůžku je velké riziko vzniku proleženin tzv. dekubitů.
 • Dekubity jsou rány, často otevřené, způsobené dlouhodobým tlakem na postižené místo.
 • Tak dojde ke zhoršení prokrvení tkáně, sníží se přísun kyslíku a živin a tkáň začne odumírat.
 • Hlavní prevencí vzniku proleženin je polohování pacienta, nejlépe na polohovacím lůžku opatřeném antidekubitní matrací s kompresorem. Ta je k dodání ve 2 typech, dle míry rizika vzniku dekubitů. Slabší antidekubitní matrace je vhodná buď jako prevence pro dlouhodobě ležící pacienty, nebo dekubity mají na úrovni I.až II. stupně. Pro pacienty nad 100 kg, s vysokým stupněm rizika vzniku dekubitů, nebo  již s dekubity na III.až IV. stupni, pak doporučujeme silnou antidikubitní matraci.
 • Antidekubitní matrace SILNÁ
  • Momentálně nedostupné. Na dotaz.

  Antidekubitní matrace SILNÁ

  600 Kč (20 Kč/den)
  0 Kč

  Chci půjčit

  Tato matrace je určená pro dlouhodobě ležící pacienty se středním a vysokým rizikem vzniku dekubitů, popř. již se vzniklými proleženinami. Systém využívá speciálně tvarované příčné trubicové vzduchové komory a řídící jednotku, která střídavě zvyšuje a snižuje tlak v komorách matrace, takže pokožka je v jednotlivých partiích střídavě zatěžována a odlehčována. Tím dochází k dosažení dobrého masážního efektu a dobré cirkulace krve při současném snížení tlaku na kůži a tkáň. Matrace je vhodná pro klasické i polohovací postele. Provoz motoru je naprosto tichý a pacienta nijak neruší.

  Doprava

  Zjistěte si předběžnou dopravu. Aktuální ceník dopravy.
  Momentálně nedostupné. Na dotaz.
 • antidekubitní tenká matrace
  • Momentálně nedostupné. Na dotaz.

  Antidekubitní matrace TENKÁ

  420Kč (14 Kč/den)
  0 Kč

  Chci půjčit

  Aktivní antidekubitní matrace určena jako prevence vzniku proleženin nebo pro pacienty, kteří mají I.-II. stupneň rizika vzniku dekubitů. Je opatřena kompresorem, který plní vzduchem 2 řady bublin. Provoz motoru je naprosto tichý a pacienta nijak neruší.

  Doprava

  Zjistěte si předběžnou dopravu. Aktuální ceník dopravy.
  Momentálně nedostupné. Na dotaz.