Antidekubitní program - pronájem

Poskytujeme krátkodobý i dlouhodobý pronájem antidekubitních matrací s kompresorem , které jsou navrženy k efektivní prevenci a pomoci v léčbě proleženin (jinak nazývaných dekubity). U nás najdete široký sortiment kvalitních nafukovacích matrací s kompresorem, antidekubitních podložek , antidekubitních polštářů či antidekubitních sedáků do vozíku , poskytujících maximální pohodlí a podporu. Veškeré antidekubitní zdravotnické pomůcky výrazně zjednoduší péči o...

Poskytujeme krátkodobý i dlouhodobý pronájem antidekubitních matrací s kompresorem, které jsou navrženy k efektivní prevenci a pomoci v léčbě proleženin (jinak nazývaných dekubity). U nás najdete široký sortiment kvalitních nafukovacích matrací s kompresorem, antidekubitních podložek, antidekubitních polštářů či antidekubitních sedáků do vozíku, poskytujících maximální pohodlí a podporu. Veškeré antidekubitní zdravotnické pomůcky výrazně zjednoduší péči o imobilní klienty v domácím prostředí.

Antidekubitní matrace: prevence i řešení proleženin

Proleženiny (dekubity) jsou důsledkem dlouhodobého tlaku na určité části těla a vznikají zejména u lidí, kteří jsou zcela imobilní nebo jsou nuceni trávit většinu svého času na lůžku. Tím dochází ke zhoršení prokrvení tkáně, sníží se přísun kyslíku a živin a tkáň začne odumírat. Náš antidekubitní program je proto navržen tak, aby efektivně snižoval riziko vzniku proleženin a zároveň usnadňoval jejich hojení. 

Hlavní prevencí je totiž polohování pacienta, nejlépe na polohovacím lůžku opatřeném anitdekubitní matrací s kompresorem. Tu u nás najdete ve dvou typech, podle míry rizika vzniku proleženin.

Slabší antidekubitní matrace (nejen) do polohovací postele je vhodná buď jako prevence pro dlouhodobě ležící klienty nebo v případě, kdy jsou proleženiny na úrovni I. až II. stupně. Matrace proti proleženinám je vybavená tichým kompresorem, který vždy plní dvě řady “bublin” a masíruje tak ležícího klienta. 

Pro klienty nad 100 kg, u kterých je riziko vzniku proleženin vysoké, na III. až IV. stupni, nebo již mají proleženiny, je pak vhodné půjčit silnou antidekubitní matraci. Tato aktivní antidekubitní matrace s kompresorem využívá speciálně tvarované vzduchové komory a řídicí jednotku, která střídavě zvyšuje a snižuje tlak v komorách, takže pokožku v jednotlivých partiích střídavě zatěžuje a odlehčuje. Tím dochází k dobré cirkulaci krve a zároveň se snižuje tlak na tkáň. 

Kromě matrací pak poskytujeme antidekubitní podložky různých typů, včetně podložek do postele a lůžka či podložek na sezení do vozíku a křesla.

Antidekubitní matrace proti proleženinám nabízíme s možností krátkodobého i dlouhodobého pronájmu a za přístupné ceny. Všechny naše antidekubitní matrace na proleženiny jsme vybrali s ohledem na kvalitu a efektivitu, což podporují i recenze klientů. Kromě pronájmu pak nabízíme i prodej či výkup dalších zdravotnických pomůcek.

Zobrazit více
 • Antidekubitní matrace SILNÁ
  • Momentálně nedostupné. Na dotaz.

  Antidekubitní matrace SILNÁ

  600 Kč (20 Kč/den)
  0 Kč

  Chci půjčit

  Tato matrace je určená pro dlouhodobě ležící pacienty se středním a vysokým rizikem vzniku dekubitů, popř. již se vzniklými proleženinami. Systém využívá speciálně tvarované příčné trubicové vzduchové komory a řídící jednotku, která střídavě zvyšuje a snižuje tlak v komorách matrace, takže pokožka je v jednotlivých partiích střídavě zatěžována a odlehčována. Tím dochází k dosažení dobrého masážního efektu a dobré cirkulace krve při současném snížení tlaku na kůži a tkáň. Matrace je vhodná pro klasické i polohovací postele. Provoz motoru je naprosto tichý a pacienta nijak neruší.

  Doprava

  Zjistěte si předběžnou dopravu. Aktuální ceník dopravy.
  Momentálně nedostupné. Na dotaz.
 • antidekubitní tenká matrace
  • Momentálně nedostupné. Na dotaz.

  Antidekubitní matrace TENKÁ

  420Kč (14 Kč/den)
  0 Kč

  Chci půjčit

  Aktivní antidekubitní matrace určena jako prevence vzniku proleženin nebo pro pacienty, kteří mají I.-II. stupneň rizika vzniku dekubitů. Je opatřena kompresorem, který plní vzduchem 2 řady bublin. Provoz motoru je naprosto tichý a pacienta nijak neruší.

  Doprava

  Zjistěte si předběžnou dopravu. Aktuální ceník dopravy.
  Momentálně nedostupné. Na dotaz.