Časté dotazy

Proč si mám pomůcku půjčit když na ni mám nárok od zdravotní pojišťovny?

Vyřídit si poukaz na pořízení kompenzační pomůcky přes zdravotní pojišťovnu trvá zpravidla několik dnů, týdnů až měsíců. Pokud ji potřebujete dřív, nabízíme vám možnost využít naší půjčovnu a pomůcku si vypůjčit ihned. Všechny námi nabízené zdravotní pomůcky máme skladem.

Mám si pomůcku půjčit nebo koupit?

V případě, že budete zdravotní pomůcku potřebovat dlouhodobě nebo trvale, zvažte zda pro vás nebude ekonomicky výhodnější si ji zakoupit. Nabízíme vám možnost si ji pořídit v nové nebo repasované verzi.

Koupit si pomůcku novou nebo repasovanou?

Pokud zvažujete zda máte zainvestovat do koupě pomůcky nové nebo si pořídit repasovanou a nejste si jistí jaký typ zvolit, třeba vám k rozhodnutí pomohou následující informace. Nová pomůcka je samozřejmě při pořízení nákladnější, ale vy budete její první majitel a zá- ruční doba je v tomto případě 2 letá. Repasované zboží je ve 100 % technickém stavu, ale může nést známky běžného opotřebení typu škrábance a oděrky a záruční doba na použité zboží je 6 ti měsíční. Prodejní cena repasovaných pomůcek je ovšem oproti původní po- řizovací ceně podstatně příznivější.

Je to hygienické, půjčit si zdravotní pomůcku?

Klademe velký důraz na čistotu a hygienu a to nejen prostor, kde pomůcky skladujeme ale hlavně na dezinfekci samotných pomůcek. Slouží nám k tomu na prvním místě germicidní lampa, která se pro účely sterilizace předmětů používá na JIP a na lůžkových odděleních, kde je velká frekvence pacientů. Lampou sterilizujeme všechny pomůcky včetně zdravotních matrací. Samozřejmostí je pak následné několikeré ošetření zboží tekutou dezinfekcí s dlouhotrvajícím účinkem.

Proč je důležitý nepropustný paropotah na matrace?

Všechny naše matrace, které dáváme do polohovacích postelí jsou opatřené nepropustným paropotahem. Jedná se o materiál, který je z venkovní strany nepromokavý. Díky tomu nepronikne dovnitř žádná tekutina. Z vnitřní strany je materiál vzdušný a ležící pacient se proto nemusí obávat opruzenin. Tento typ ochrany je ideální pro inkontinentní osoby. Nabízíme možnost zakoupení nového prostěradla se stejnými vlastnostmi jako zmíněný paropotah, jen bez zipu. Obě varianty jsou pratelné do 95°C.

Bude pro mě vhodnější chodítko nízké nebo vysoké s opěrnou deskou?

Vysoké chodítko s opěrnou deskou je určeno pro pacienty, kteří byli delší dobu bez pohybu a nemají dostatečně posílené svalstvo na nohou. Tento typ zdravotní pomůcky pomůže díky opěrné desce rozložit váhu pacienta i na honí část těla. Pacient tak může postupně díky tomuto choítku rehabilitovat, posílit spodní část těla a postupně začít chodit buď za pomocí nízkého chodítka nebo úplně bez opory. Nízké chodítko je určeno i pro použití venku, nabízí možnost jej zabrdit, klient si na sedátku může odpočinout a může si do koší- ku který je součástí chodítka dát menší nákup.

Budu potřebovat invalidní vozík s brzdami pro doprovod?

Mechanický invalidní vozík se nabízí v různém provedení. Jedním s rozdílů jsou například brzdy pro doprovod. Ty jsou důležité hlavně v nerovném terénu na cestě z prudkého kopce, kdy doprovod který vozík obsluhuje jej potřebuje přibrdit. V jiných situacích brzdy pro doprovod nejsou nezbytně nutné. Součástí každého vozíku (tedy i toho který brzdy pro doprovod nemá) jsou menší brzdy u zadních kol, které osluhuje sedící pacient.

Budu potřebovat antidekubitní matraci?

Pokud je propouštěn z nemocnice do domácí péče pacient, který je nechodící, je třeba zvážit, zda by nebylo vhodné doplnit jeho lůžko o antidekubitní matraci. Tuto informaci by vám měl sdělit jeho ošetřující lékař, který jej bude propouštět. Pro tyto účely jsou určené dva typy aktivních antidekubitních matrací s kompresorem. První typ slouží jako prevence nebo pro pacienty s 1. a 2. stupněm rizika vzniku dekubitů ( proleženi) - jedná se o tenkou béžovou bublinkovou antidekubitní matraci. Druhý typ je určen pro pacienty, kteří již dekubity mají nebo stupeň rizika že u nich dekubity vzniknou je na stupnici 3 a 4. Tento typ matrace je vzduchová válcová.

Dovezete mi zdravotní pomůcku domů?

Zdravotní pomůcku, kterou si chcete půjčit nebo koupit vám přivezeme a vyneseme až k vám domů. Pomůcky k vypůjčení jsou připra- veny všechny k okamžitému použití. Nové pomůcky Vám na vaše přání můžeme složit a zaškolit vás v jejich používání. Cena dopravy je určena vaším směrovacím číslem. Na ceník se můžete podívat zde.

Jak postupovat, když mi zakoupené zboží nevyhovuje a chci ho vrátit?domů?

Zákazníci mohou zboží vrátit v zákonné lhůtě 14 kalendářních dnů od převzetí zásilky bez udání důvodu. Formulář pro odstoupení od smlouvy najdete ZDE. Vyplňte jej a následně prosím odešlete e-mailem na info@symetrie.cz a následně přibalte také ke zboží. Zboží doručte zpět na vlastní náklady (neposílejte na dobírku) na sklad: symetrie s.r.o., Zábrdovická 15/16a, 615 00 Brno Vrácené zboží musí být zabaleno v původním neporušeném obalu kompletní (včetně příslušenství, záručního listu, návodu atd.) a s kopií dokladu o koupi. Zboží nesmí jevit známky opotřebení. Peníze za zboží pošleme na váš bankovní účet co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.